STRONA GŁÓWNA · DZIAŁALNOŚĆ · ZARZĄD · STATUT · PLIKI DO POBRANIA · KONTAKT 24 Maj 2018
Witamy
Bardzo się cieszymy, że odwiedziliście Państwo naszą stronę.

Stowarzyszenie zostało założone 27 czerwca 2011 r. i może pochwalić się wieloma sukcesami. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z propozycji, które Stowarzyszenie oferuje, jak i do zapoznania się z naszą działalnością.

Zostało ono założone z myślą o dzieciach i młodzieży z naszej gminy, ale także dla rodziców. Naszą organizację tworzą ludzie kreatywni, chętni, by coś zorganizować. Mamy wzajemnie sobie pomagać i dobrze się przy tym bawić!

Więc jeśli Ty masz ciekawe pomysły, nudzisz się w domu i brakuje Ci kontaktu z innymi ludźmi lub też potrzebujesz pomocy czy chwili oderwania się od codzienności - zapraszamy!


Zapraszamy na Rajd Rowerowy!
Ogłoszenia

Bal Niepodległościowy 2017

Z Fundacją PZU po lekcjach - zajęcia z języka angielskiego
Z Fundacją PZU po lekcjach

W ramach projektu z Fundacją PZU po lekcjach, który realizuje Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej, odbyły się kolejne zajęcia z języka angielskiego w poszczególnych miejscowościach w Czechowie, Niechanowie, Mierzewie oraz Drachowie.

Dzieci uczyły się słownictwa związanego z technologią komputerową oraz zapoznały się z kulturą Wielkiej Brytanii oraz zwiedzały wirtualnie Londyn. Młodzież oraz dzieci uczestniczące w projekcie poznały również wspaniałe atrakcje Wielkiej Brytanii i dowiedziały się dokąd warto się wybrać podczas wycieczki do Londynu.

Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie
Z Fundacją PZU po lekcjach

Po raz kolejny Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej wraz z wolontariuszami w ramach realizowanego projektu "Z Fundacją PZU po lekcjach" odwiedziło Dom Pomocy Społecznej w Łopiennie. Z wielką radością 50-osobową grupę powitała s. dyr. Weronika Maciejewska, która oprowadziła uczestników po domu i opowiedziała o misji, jaką pełni DPS.

Wolontariusze pod opieką p. Danuty Pożegowiak i p. Mileny Gielewskiej umożliwili podopiecznym kolejne przeżycie Męki Pańskiej w czasie trwającej Oktawy Wielkiej Nocy. Uczestnicy wręczyli podopiecznym i pracownikom domu ręcznie zdobione świece, wykonane przez wolontariuszy, a dzięki zaangażowaniu ks. kan. Andrzeja Ziółkowskiego i mieszkańców parafii św. Jakuba Apostoła zostały przekazane dary zebrane w kościele, w formie: środków czystości, słodyczy, pościeli, odzieży, ręczników itp.

Energetyzujący koncert w Niechanowie
Wydarzenia

Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej i Gminny Ośrodek Kultury po raz siódmy zaprosiło Panie z różanej gminy na energetyzujący koncert z okazji Dnia Kobiet. W tym roku goszczono zespół "Nocne Taxi" z Andrzejem Mikołajczakiem na czele, który przygodę z muzyką rozpoczął w latach 60-tych grając m. in. w zespołach Tarpany, Drumlersi, Nowi Polanie, ABC, czy Test.

Wokalistką tego zespołu jest Patrycja Rybarczyk (członkini Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej).

Uruchamiamy punkt nieodpłatnej pomocy prawnej
Ogłoszenia

Szanowni mieszkańcy gminy Niechanowo!

Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej uruchamia punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Niechanowie.

Dyżur będzie prowadzony przez panią adwokat Karolinę Zabłocką-Ciemny w każdy czwartek od godz. 18:10 do 19:10 w Gminnym Ośrodku Kultury.

Zapraszamy!!!

Zaproszenie na XVIII Misterium Męki Pańskiej
Ogłoszenia

Misterium 2018

"Jasełka na strychu"
Aktualności

W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej projektu "Z Fundacją PZU po lekcjach" dzieci i młodzież z Drachowa, Czechowa, Mierzewa oraz Niechanowa pojechały na wycieczkę, by zobaczyć fantastyczne przedstawienie pt. "Jasełka na strychu" w wykonaniu podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Gnieźnie.

Byliśmy zaszczyceni, że po raz pierwszy uczestnicy projektu z niechanowskich sołectw mogły odwiedzić ośrodek i przeżyć wyjątkową przygodę. Uczestnicy w podziękowaniu dla "aktorów" zawieźli przygotowane upominki: słodycze, artykuły spożywcze i papiernicze, własnoręcznie zdobione świece i wiele innych drobiazgów.

Powstała makieta Niechanowa!
Aktualności

20 grudnia odbył się w naszej szkole apel podsumowujący projekt realizowany przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej "Zbudujmy sobie makietę Niechanowa", który dofinansowała Fundacja mBanku.

Dyrektor szkoły Pani Elżbieta Rzepecka-Roszak powitała zgromadzonych w holu szkoły i podziękowała wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia. Pani Barbara Zomer przygotowała i omówiła prezentację multimedialną, która przypomniała wszystkim początek projektu, jak powstawały pierwsze siatki brył, pomoc rodziców, małe sukcesy, kolejne modele, które krok po kroku doprowadziły do wspaniałego końca - powstania makiety głównej ulicy Niechanowa - ulicy Różanej. W skali 1:50 powstały kolejne budynki mieszkalne: budynek Urzędu Gminy, Biblioteki Publicznej i budynek Szkoły Podstawowej wraz z salą gimnastyczną i pawilonem.

Spotkanie opłatkowe
Aktualności

Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej 12 grudnia 2017 zorganizowało w Kawiarni "Marylka" spotkanie opłatkowe dla swoich członkiń wraz z zaproszonymi gośćmi, którymi byli: wójt gminy p. Eugeniusz Zamiar, skarbnik UG p. Maria Graczyk, dyr. GOK p. Teresa Jastrzębska, p. Agata Zybała i Marian Guziałek.

Przewodnicząca SRZN p. Grażyna Kozanecka złożyła wszystkim serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz w kilku słowach podziękowała za bardzo udany i bogaty w statutowe działania organizacji miniony rok. Następnie p. wójt również złożył świąteczne życzenia i podzielił się refleksją na temat owocnej współpracy ze stowarzyszeniem na rzecz mieszkańców naszej różanej gminy.

Wszyscy uczestnicy dzieląc się opłatkiem złożyli sobie wzajemnie życzenia. Wieczór upłynął w wyjątkowo radosnej atmosferze, podczas którego kosztowano wyśmienite wigilijne potrawy, przygotowane przez p. Elżbietę Piątek.

Z Fundacją PZU po lekcjach - język angielski
Z Fundacją PZU po lekcjach

W ramach zajęć języka angielskiego z projektu "Z Fundacją PZU po lekcjach", których realizatorem jest Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej, dzieci i młodzież z Czechowa, Mierzewa oraz Drachowa nauczyły się w jaki sposób sprawnie zrobić zakupy w Londynie lub innym obcym kraju.

Młodsze dzieci, poprzez różne metody, uczyły się słownictwa związanego z jedzeniem oraz opowiadały o swoich ulubionych przysmakach w języku angielskim. Młodzież natomiast tworzyła oraz ćwiczyła rozmaite dialogi w języku obcym, które są przydatne w sklepie spożywczym, restauracji czy kawiarni, odgrywała liczne scenki sytuacyjne.

Z Fundacją PZU po lekcjach - blok rekreacyjno-sportowy
Z Fundacją PZU po lekcjach

Pierwsze zajęcia sportowe z projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej odbyły się w Szkole Podstawowej w Niechanowie. Niezmiernie cieszy fakt, że w sobotni poranek, zarówno w grupie młodszej, jak i starszej zjawiła się duża ilość dzieci.

Młodsza grupa, pełna energii i uśmiechu, podczas pierwszych zajęć poznała nowe gry i zabawy z elementami gimnastyki korekcyjnej. Uczniowie w trakcie zajęć wykonywali ćwiczenia kształtujące na materacach. Poznali także podstawowe elementy techniki gry w koszykówkę i siatkówkę.

Strona 1 z 19 1 2 3 4 > >>
***

Szukaj

Dołącz do nas na Facebooku

Nasi partnerzy

Gmina Niechanowo

Ziemia Gnieźnieńska

SP Niechanowo

Gimnazjum Niechanowo

Przedszkole Kajtek

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: Admin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | atakujeokazje.pl | frmode.eu