STRONA GŁÓWNA · DZIAŁALNOŚĆ · ZARZĄD · STATUT · PLIKI DO POBRANIA · KONTAKT 23 Październik 2018
Witamy
Bardzo się cieszymy, że odwiedziliście Państwo naszą stronę.

Stowarzyszenie zostało założone 27 czerwca 2011 r. i może pochwalić się wieloma sukcesami. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z propozycji, które Stowarzyszenie oferuje, jak i do zapoznania się z naszą działalnością.

Zostało ono założone z myślą o dzieciach i młodzieży z naszej gminy, ale także dla rodziców. Naszą organizację tworzą ludzie kreatywni, chętni, by coś zorganizować. Mamy wzajemnie sobie pomagać i dobrze się przy tym bawić!

Więc jeśli Ty masz ciekawe pomysły, nudzisz się w domu i brakuje Ci kontaktu z innymi ludźmi lub też potrzebujesz pomocy czy chwili oderwania się od codzienności - zapraszamy!


Niechanowo zawsze pamięta
Aktualności

W minioną niedzielę, 14 października, gmina Niechanowo w sposób szczególny uczciła 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. W kościele p.w. św. Jakuba Apostoła, który był wypełniony po brzegi wiernymi, odbył się wspaniały koncert zespołu "Anielskie głosy" z Ukrainy. Zespół przyjechał do Niechanowa na zaproszenie ks. kan. Andrzeja Ziółkowskiego, wójta gminy p. Eugeniusza Zamiara i p. Grażyny Kozaneckiej przewodniczącej Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej.

Soliści tarnopolskiej filharmonii w swoim repertuarze zaprezentowali utwory światowej klasyki oraz kilka ludowych piosenek. Niezwykły skład wysokich głosów (jeden sopran i trzy tenory) nadał kwartetowi niepowtarzalnego, kolorystycznego brzmienia. To była prawdziwa uczta dla ducha.

Zapraszamy na VII Bal Niepodległościowy
Ogłoszenia

Zaproszenie na VII Bal Niepodległościowy

Zapraszamy na koncert
Ogłoszenia

Zaproszenie na koncert

Grażyna Kozanecka - kandydatka do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego
Ogłoszenia

Grażyna Kozanecka - kandydatka do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego

Narodowe Czytanie 2018
Aktualności

W sobotę 8 września br. w niechanowskim klasycystycznym pałacu przy ul. Parkowej czytano "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, a także fragmenty utworów zaliczanych do kanonu polskiej literatury patriotycznej: "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, "Bogurodzicę", "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, "Mazowsze" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a także mickiewiczowskie "Dziady cz. III".

7. rocznica powstania Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej
Aktualności

7. rocznica powstania SRZN

Z Fundacją PZU po lekcjach - czas podsumowań
Z Fundacją PZU po lekcjach

Po całorocznych zmaganiach nadszedł czas na podsumowanie projektu "Z Fundacją PZU po lekcjach", realizowanego przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej i sfinansowanego ze środków Fundacji PZU. Projekt ten został opracowany przez Grażynę Kozanecką i Barbarę Jankowiak, a działania projektowe trwały od 1 września 2017 r. do 30 czerwca 2018 r. Celem projektu był udział w zajęciach dzieci i młodzieży z małych wsi, należących do gminy Niechanowo z utrudnionym dostępem do komunikacji.

Zajęcia organizowano w świetlicach wiejskich, w ich miejscu zamieszkania, w trakcie których uczestnicy mogli odkrywać swoje pasje i talenty, zdobywać w ciekawy sposób wiedzę praktyczną, spędzić atrakcyjnie i twórczo czas wolny, rozwijać swoją osobowość oraz wyposażyć się w umiejętność radzenia sobie w życiu i niesienia pomocy potrzebującym.

Wycieczka do Torunia
Z Fundacją PZU po lekcjach

W sobotę, 2 czerwca, grupa młodszych uczestników projektu "Z Fundacją PZU po lekcjach" realizowanego przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej była na wycieczce w Toruniu.

Pierwszym punktem programu był "Młyn Wiedzy". Jest to obiekt wyposażony w interaktywne ekspozycje. Misją toruńskiego centrum nauki jest pobudzanie kreatywności i inspirowanie odbiorcy do samodzielnych poszukiwań. Odejście od formuły: "patrz, ale nie dotykaj" na rzecz: "dotknij, sprawdź" umożliwiło dzieciom aktywne przyswojenie wiedzy o nauce, technice, przyrodzie i kulturze. Kolejną atrakcją było Muzeum Piernika, gdzie każdy mógł własnoręcznie przygotować ciasto, by później wypiec z niego toruńskie specjały.

Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Niechanowa.

Rodzinny Rajd dla Niepodległej w Niechanowie
Wydarzenia

26 maja 2018 r. po raz siódmy odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy wpisujący się w obchody Dni Niechanowa i 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej, przy wsparciu i współpracy z Urzędem Gminy na czele z wójtem p. E. Zamiar.

Pani Grażyna Kozanecka, przewodnicząca SRZN, o godz. 10.00 przy niechanowskich plantach, skąd pod eskortą policji z Witkowa i Gniezna wyruszyli cykliści, powitała 150 uczestników, oraz podkreśliła wyjątkowość rajdu. "Dedykujemy go Tym wszystkim, którzy oddali życie dla Niepodległej, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce, wszystkim uczestnikom walk wyzwoleńczych w 100. rocznicę odzyskania niepodległości i 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Niech obecność wyjątkowej flagi biało-czerwonej będzie tego dowodem, wyjątkowej, bo była ona w wielu ważnych miejscach, dla nas Polaków, między innymi: na wzgórzu Kalhenberg, w Watykanie, Monte Cassino czy w Asyżu, teraz towarzyszy nam w tak ważnych obchodach".

By obchodzić 100. rocznicę odzyskania niepodległości i 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego, nie można zapomnieć o Seniorach
Aktualności

Tak też uczyniono 23 maja w Gminnym Ośrodku kultury w Niechanowie. Z inicjatywy przewodniczącej Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej p. Grażyny Kozaneckiej, po raz piąty zaproszono Seniorów gminy w ramach trwających Dni Niechanowa. Współorganizatorem jest Urząd Gminy na czele z p. wójtem Eugeniusem Zamiar. Organizatorzy witając zaproszonych gości: . dyr. Szkoły Podstawowej p. Elżbietę Rzepecka-Roszak, dyr. GOK p. Teresę Jastrzębską, przew. KGW p. Danutę Muskus, p. Jana Kozaneckiego, Koło Supełek, a przede wszystkim tak licznie przybyłych Seniorów podkreślili wyjątkowość uroczystości, na którą przybyło 120 osób.

Zapraszamy na Rajd Rowerowy!
Ogłoszenia

Bal Niepodległościowy 2017

Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
***

Szukaj

Dołącz do nas na Facebooku

Nasi partnerzy

Gmina Niechanowo

Ziemia Gnieźnieńska

SP Niechanowo

Przedszkole Kajtek

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: Admin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu