STRONA GŁÓWNA · DZIAŁALNOŚĆ · ZARZĄD · STATUT · PLIKI DO POBRANIA · KONTAKT 23 Październik 2019
Witamy
Bardzo się cieszymy, że odwiedziliście Państwo naszą stronę.

Stowarzyszenie zostało założone 27 czerwca 2011 r. i może pochwalić się wieloma sukcesami. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z propozycji, które Stowarzyszenie oferuje, jak i do zapoznania się z naszą działalnością.

Zostało ono założone z myślą o dzieciach i młodzieży z naszej gminy, ale także dla rodziców. Naszą organizację tworzą ludzie kreatywni, chętni, by coś zorganizować. Mamy wzajemnie sobie pomagać i dobrze się przy tym bawić!

Więc jeśli Ty masz ciekawe pomysły, nudzisz się w domu i brakuje Ci kontaktu z innymi ludźmi lub też potrzebujesz pomocy czy chwili oderwania się od codzienności - zapraszamy!


VIII Rodzinny Rajd Rowerowy - fotorelacja
Wydarzenia

Podczas uroczystych obchodów Dni Niechanowa nie mogło zabraknąć Rodzinnego Rajdu Rowerowego z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej.

1 czerwca o godz. 10:00, przy niechanowskich Plantach, ponad 100-osobową grupę rodziców z dziećmi powitała przewodnicząca Stowarzyszenia p. Grażyna Kozanecka, przypominając zasady poruszania się na drogach z naciskiem na zachowanie szczególnej ostrożności i bezpieczeństwa dzieci jak i dorosłych. Następnie pod eskortą Anny i Marka Grabowskich grupa cyklistów wyruszyła w rowerową podróż niechanowskimi wioskami. Pieczę nad grupą sprawował również p. Tomasz Chudy.

Spotkanie z Seniorami
Wydarzenia

"Dziękujemy za pamięć..."
Tymi słowami żegnali się uczestnicy VI spotkania z Seniorami w niechanowskiej gminie, które cyklicznie jest organizowane przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej w ramach obchodów Dni Niechanowa.

Przewodnicząca SRZN p. Grażyna Kozanecka powitała w sposób szczególny Bohaterów spotkania kierując słowa:
"Drodzy seniorzy, pragnę z ogromnym szacunkiem pochylić głowę przed szacownym pokoleniem najstarszych mieszkańców naszej niechanowskiej gminy. To szczególny moment, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia. To Wy Seniorzy jesteście źródłem życiowej mądrości, której nabywa się właśnie z upływem lat."

Zapraszamy na Rajd Rowerowy
Ogłoszenia

Rajd rowerowy 2019

Z wizytą w Łopiennie
Aktualności

Stało się tradycją, że niechanowscy parafianie, wolontariusze ze Szkoły Podstawowej i Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej wspólnie zorganizowali pomoc dla podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie i Gnieźnie. W Wielkim Tygodniu zebraną odzież, artykuły spożywcze, środki czystości, słodycze itp. organizatorzy dostarczyli do potrzebujących i złożyli je na ręce s. dyrektor Weroniki Maciejewskiej.

Jak co roku wszyscy uczestnicy zostali bardzo serdecznie przyjęci, młodzież miała możliwość umilenia wolnego czasu podopiecznym oraz zwiedzenia ośrodka. Z zaciekawieniem uczestnicy podziwiali prace manualne podopiecznych i wystrój poszczególnych sal.

"Kobieta silna duchem, duchem moralności"
Wydarzenia

W niedzielne popołudnie, 10 marca Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie wypełnił się po brzegi mieszkańcami, by wspólnie uczcić Gminny Dzień Kobiet. Już po raz ósmy Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej (które jest pomysłodawcą) i Gminny Ośrodek Kultury zaprosiło głównie mieszkanki gminy i dostojnych gości. Organizatorki Teresa Jastrzębska i Grażyna Kozanecka powitały wójta gminy p. Szymona Robaszkiewicza, który objął patronatem uroczystość, ks. kan. Andrzeja Ziółkowskiego, posła na sejm RP p. Krzysztofa Ostrowskiego, dyr. Sz. P. p. Elżbietę Rzepecką-Roszak, dyr. BP p. Małgorzatę Trzaskowską, radne RG, przedstawicielki stowarzyszeń, KGW, sołectw, seniorów, członkinie SRZN, p. Agatę Zybała oraz media. W sposób szczególny powitano Teatr amatorski "BAJ", który przyjechał na zaproszenie SRZN, działający przy Bibliotece Publicznej w Dopiewie, pod opieką Piotra Witonia. Teatr umilił spotkanie przedstawieniem pt. "Sądny dzień" w adaptacji Anny Blaschke.

Dzień Kobiet 2019 - zaproszenie
Ogłoszenia

Spotkanie opłatkowe

Spotkanie z Katarzyną Sokołowską-Macowicz
Aktualności

Panie ze Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej zorganizowały spotkanie z Katarzyną Sokołowską-Macowicz na temat stosowania kosmetyków firmy ORGANIK LIVE.

Super produkty, już stosujemy :)

Spotkanie opłatkowe
Aktualności

Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej 12 grudnia zorganizowało spotkanie opłatkowe, by wspólnie z zaproszonymi gośćmi i partnerami podsumować mijający 2018 rok.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycił: wójt gminy p. Szymon Robaszkiewicz, p. Eugeniusz Zamiar, ks. kan. Andrzej Ziółkowski, p. dyr. Sz. P. Elżbieta Rzepecka-Roszak, dyr. GOK p. Teresa Jastrzębska, przew. KGW i Seniorów p. Danuta Muskus, p. Agata Zybała i p. Marian Guziałek.

Podczas kolacji, na której zagościły wigilijne potrawy, podzielono się opłatkiem oraz przekazano sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Przewodnicząca SRZN p. Grażyna Kozanecka wraz z członkiniami długo wspominały dokonania i snuły plany na przyszłość.

Msza św. za Ojczyznę i poświęcenie tablicy upamiętniającej Powstańców Wielkopolskich naszej niechanowskiej gminy
Wydarzenia

W kościele p.w. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie o godz. 15.00 odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, na którą przybyli licznie zgromadzeni włodarze gminy, przedstawiciele szkół, ośrodków kultury, stowarzyszeń, poczty sztandarowe, delegacje, dzieci, młodzież i mieszkańcy gminy Niechanowo. Mszę św. koncelebrowaną odprawił ks. Kan. Andrzej Ziółkowski i proboszcz Kędzierzyna Henryk Sobiereiski. Po mszy św. w procesji uczestnicy uroczystości przeszli na Skwer Bohaterów Gminy Niechanowo, gdzie odsłonięto i poświęcono tablice upamiętniającą Bohaterów Powstania Wielkopolskiego z terenu Gminy Niechanowo.

Po odśpiewaniu Hymnu, głos zabrała przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej p. Grażyna Kozanecka, która przytoczyła słowa Henryka Sienkiewicza: "Naród się ostanie, gdy potomkom tradycje przekaże. Gdy pamięć o najbliższych ocalenie ostawi, to nie zginie pamięć o tych, co za ojczyznę polegli".

Radość z Niepodległej
Wydarzenia

Nie milkną echa po VII Balu Niepodległościowym, wyjątkowo zorganizowanym w Gnieźnie z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, którego organizatorami byli: wójt gminy Eugeniusz Zamiar, dyr. Szkoły Podstawowej Elżbieta Rzepecka-Roszak oraz pomysłodawczyni przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej Grażyna Kozanecka wraz z członkiniami.

Patronat nad Balem sprawował senator RP Robert Gaweł, który w pięknej scenerii wraz z Grażyną Kozanecką powitali przybyłych gości i wznieśli toast za Ojczyznę. Polonez o wzruszającej choreografii został wykonany przez młodzież z niechanowskiej Szkoły Podstawowej, pod opieką p. Anny Stefańskiej. Bal uświetnili znamienici goście, między innymi poseł RP Krzysztof Ostrowski, przew. Rady Powiatu Dariusz Igliński oraz proboszcz niechanowskiej parafii ks. kan. Andrzej Ziółkowski.

Niechanowo zawsze pamięta
Aktualności

W minioną niedzielę, 14 października, gmina Niechanowo w sposób szczególny uczciła 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. W kościele p.w. św. Jakuba Apostoła, który był wypełniony po brzegi wiernymi, odbył się wspaniały koncert zespołu "Anielskie głosy" z Ukrainy. Zespół przyjechał do Niechanowa na zaproszenie ks. kan. Andrzeja Ziółkowskiego, wójta gminy p. Eugeniusza Zamiara i p. Grażyny Kozaneckiej przewodniczącej Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej.

Soliści tarnopolskiej filharmonii w swoim repertuarze zaprezentowali utwory światowej klasyki oraz kilka ludowych piosenek. Niezwykły skład wysokich głosów (jeden sopran i trzy tenory) nadał kwartetowi niepowtarzalnego, kolorystycznego brzmienia. To była prawdziwa uczta dla ducha.

Strona 1 z 21 1 2 3 4 > >>
***

Szukaj

Dołącz do nas na Facebooku

Nasi partnerzy

Gmina Niechanowo

Ziemia Gnieźnieńska

SP Niechanowo

Przedszkole Kajtek

Reklama

R.M.B. Usługi remontowo-budowlane Radek Mielcarek

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: Admin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu