STRONA GŁÓWNA · DZIAŁALNOŚĆ · ZARZĄD · STATUT · PLIKI DO POBRANIA · KONTAKT 19 Sierpień 2018
Witamy
Bardzo się cieszymy, że odwiedziliście Państwo naszą stronę.

Stowarzyszenie zostało założone 27 czerwca 2011 r. i może pochwalić się wieloma sukcesami. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z propozycji, które Stowarzyszenie oferuje, jak i do zapoznania się z naszą działalnością.

Zostało ono założone z myślą o dzieciach i młodzieży z naszej gminy, ale także dla rodziców. Naszą organizację tworzą ludzie kreatywni, chętni, by coś zorganizować. Mamy wzajemnie sobie pomagać i dobrze się przy tym bawić!

Więc jeśli Ty masz ciekawe pomysły, nudzisz się w domu i brakuje Ci kontaktu z innymi ludźmi lub też potrzebujesz pomocy czy chwili oderwania się od codzienności - zapraszamy!


7. rocznica powstania Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej
Aktualności

7. rocznica powstania SRZN

Z Fundacją PZU po lekcjach - czas podsumowań
Z Fundacją PZU po lekcjach

Po całorocznych zmaganiach nadszedł czas na podsumowanie projektu "Z Fundacją PZU po lekcjach", realizowanego przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej i sfinansowanego ze środków Fundacji PZU. Projekt ten został opracowany przez Grażynę Kozanecką i Barbarę Jankowiak, a działania projektowe trwały od 1 września 2017 r. do 30 czerwca 2018 r. Celem projektu był udział w zajęciach dzieci i młodzieży z małych wsi, należących do gminy Niechanowo z utrudnionym dostępem do komunikacji.

Zajęcia organizowano w świetlicach wiejskich, w ich miejscu zamieszkania, w trakcie których uczestnicy mogli odkrywać swoje pasje i talenty, zdobywać w ciekawy sposób wiedzę praktyczną, spędzić atrakcyjnie i twórczo czas wolny, rozwijać swoją osobowość oraz wyposażyć się w umiejętność radzenia sobie w życiu i niesienia pomocy potrzebującym.

Wycieczka do Torunia
Z Fundacją PZU po lekcjach

W sobotę, 2 czerwca, grupa młodszych uczestników projektu "Z Fundacją PZU po lekcjach" realizowanego przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej była na wycieczce w Toruniu.

Pierwszym punktem programu był "Młyn Wiedzy". Jest to obiekt wyposażony w interaktywne ekspozycje. Misją toruńskiego centrum nauki jest pobudzanie kreatywności i inspirowanie odbiorcy do samodzielnych poszukiwań. Odejście od formuły: "patrz, ale nie dotykaj" na rzecz: "dotknij, sprawdź" umożliwiło dzieciom aktywne przyswojenie wiedzy o nauce, technice, przyrodzie i kulturze. Kolejną atrakcją było Muzeum Piernika, gdzie każdy mógł własnoręcznie przygotować ciasto, by później wypiec z niego toruńskie specjały.

Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Niechanowa.

Rodzinny Rajd dla Niepodległej w Niechanowie
Wydarzenia

26 maja 2018 r. po raz siódmy odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy wpisujący się w obchody Dni Niechanowa i 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej, przy wsparciu i współpracy z Urzędem Gminy na czele z wójtem p. E. Zamiar.

Pani Grażyna Kozanecka, przewodnicząca SRZN, o godz. 10.00 przy niechanowskich plantach, skąd pod eskortą policji z Witkowa i Gniezna wyruszyli cykliści, powitała 150 uczestników, oraz podkreśliła wyjątkowość rajdu. "Dedykujemy go Tym wszystkim, którzy oddali życie dla Niepodległej, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce, wszystkim uczestnikom walk wyzwoleńczych w 100. rocznicę odzyskania niepodległości i 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Niech obecność wyjątkowej flagi biało-czerwonej będzie tego dowodem, wyjątkowej, bo była ona w wielu ważnych miejscach, dla nas Polaków, między innymi: na wzgórzu Kalhenberg, w Watykanie, Monte Cassino czy w Asyżu, teraz towarzyszy nam w tak ważnych obchodach".

By obchodzić 100. rocznicę odzyskania niepodległości i 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego, nie można zapomnieć o Seniorach
Aktualności

Tak też uczyniono 23 maja w Gminnym Ośrodku kultury w Niechanowie. Z inicjatywy przewodniczącej Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej p. Grażyny Kozaneckiej, po raz piąty zaproszono Seniorów gminy w ramach trwających Dni Niechanowa. Współorganizatorem jest Urząd Gminy na czele z p. wójtem Eugeniusem Zamiar. Organizatorzy witając zaproszonych gości: . dyr. Szkoły Podstawowej p. Elżbietę Rzepecka-Roszak, dyr. GOK p. Teresę Jastrzębską, przew. KGW p. Danutę Muskus, p. Jana Kozaneckiego, Koło Supełek, a przede wszystkim tak licznie przybyłych Seniorów podkreślili wyjątkowość uroczystości, na którą przybyło 120 osób.

Zapraszamy na Rajd Rowerowy!
Ogłoszenia

Bal Niepodległościowy 2017

Z Fundacją PZU po lekcjach - zajęcia z języka angielskiego
Z Fundacją PZU po lekcjach

W ramach projektu z Fundacją PZU po lekcjach, który realizuje Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej, odbyły się kolejne zajęcia z języka angielskiego w poszczególnych miejscowościach w Czechowie, Niechanowie, Mierzewie oraz Drachowie.

Dzieci uczyły się słownictwa związanego z technologią komputerową oraz zapoznały się z kulturą Wielkiej Brytanii oraz zwiedzały wirtualnie Londyn. Młodzież oraz dzieci uczestniczące w projekcie poznały również wspaniałe atrakcje Wielkiej Brytanii i dowiedziały się dokąd warto się wybrać podczas wycieczki do Londynu.

Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie
Z Fundacją PZU po lekcjach

Po raz kolejny Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej wraz z wolontariuszami w ramach realizowanego projektu "Z Fundacją PZU po lekcjach" odwiedziło Dom Pomocy Społecznej w Łopiennie. Z wielką radością 50-osobową grupę powitała s. dyr. Weronika Maciejewska, która oprowadziła uczestników po domu i opowiedziała o misji, jaką pełni DPS.

Wolontariusze pod opieką p. Danuty Pożegowiak i p. Mileny Gielewskiej umożliwili podopiecznym kolejne przeżycie Męki Pańskiej w czasie trwającej Oktawy Wielkiej Nocy. Uczestnicy wręczyli podopiecznym i pracownikom domu ręcznie zdobione świece, wykonane przez wolontariuszy, a dzięki zaangażowaniu ks. kan. Andrzeja Ziółkowskiego i mieszkańców parafii św. Jakuba Apostoła zostały przekazane dary zebrane w kościele, w formie: środków czystości, słodyczy, pościeli, odzieży, ręczników itp.

Energetyzujący koncert w Niechanowie
Wydarzenia

Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej i Gminny Ośrodek Kultury po raz siódmy zaprosiło Panie z różanej gminy na energetyzujący koncert z okazji Dnia Kobiet. W tym roku goszczono zespół "Nocne Taxi" z Andrzejem Mikołajczakiem na czele, który przygodę z muzyką rozpoczął w latach 60-tych grając m. in. w zespołach Tarpany, Drumlersi, Nowi Polanie, ABC, czy Test.

Wokalistką tego zespołu jest Patrycja Rybarczyk (członkini Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej).

Uruchamiamy punkt nieodpłatnej pomocy prawnej
Ogłoszenia

Szanowni mieszkańcy gminy Niechanowo!

Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej uruchamia punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Niechanowie.

Dyżur będzie prowadzony przez panią adwokat Karolinę Zabłocką-Ciemny w każdy czwartek od godz. 18:10 do 19:10 w Gminnym Ośrodku Kultury.

Zapraszamy!!!

Zaproszenie na XVIII Misterium Męki Pańskiej
Ogłoszenia

Misterium 2018

Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
***

Szukaj

Dołącz do nas na Facebooku

Nasi partnerzy

Gmina Niechanowo

Ziemia Gnieźnieńska

SP Niechanowo

Przedszkole Kajtek

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: Admin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu