STRONA GŁÓWNA · DZIAŁALNOŚĆ · ZARZĄD · STATUT · PLIKI DO POBRANIA · KONTAKT 17 Grudzień 2018
Witamy
Bardzo się cieszymy, że odwiedziliście Państwo naszą stronę.

Stowarzyszenie zostało założone 27 czerwca 2011 r. i może pochwalić się wieloma sukcesami. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z propozycji, które Stowarzyszenie oferuje, jak i do zapoznania się z naszą działalnością.

Zostało ono założone z myślą o dzieciach i młodzieży z naszej gminy, ale także dla rodziców. Naszą organizację tworzą ludzie kreatywni, chętni, by coś zorganizować. Mamy wzajemnie sobie pomagać i dobrze się przy tym bawić!

Więc jeśli Ty masz ciekawe pomysły, nudzisz się w domu i brakuje Ci kontaktu z innymi ludźmi lub też potrzebujesz pomocy czy chwili oderwania się od codzienności - zapraszamy!


Spotkanie opłatkowe
Aktualności

Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej 12 grudnia zorganizowało spotkanie opłatkowe, by wspólnie z zaproszonymi gośćmi i partnerami podsumować mijający 2018 rok.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycił: wójt gminy p. Szymon Robaszkiewicz, p. Eugeniusz Zamiar, ks. kan. Andrzej Ziółkowski, p. dyr. Sz. P. Elżbieta Rzepecka-Roszak, dyr. GOK p. Teresa Jastrzębska, przew. KGW i Seniorów p. Danuta Muskus, p. Agata Zybała i p. Marian Guziałek.

Podczas kolacji, na której zagościły wigilijne potrawy, podzielono się opłatkiem oraz przekazano sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Przewodnicząca SRZN p. Grażyna Kozanecka wraz z członkiniami długo wspominały dokonania i snuły plany na przyszłość.

Msza św. za Ojczyznę i poświęcenie tablicy upamiętniającej Powstańców Wielkopolskich naszej niechanowskiej gminy
Wydarzenia

W kościele p.w. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie o godz. 15.00 odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, na którą przybyli licznie zgromadzeni włodarze gminy, przedstawiciele szkół, ośrodków kultury, stowarzyszeń, poczty sztandarowe, delegacje, dzieci, młodzież i mieszkańcy gminy Niechanowo. Mszę św. koncelebrowaną odprawił ks. Kan. Andrzej Ziółkowski i proboszcz Kędzierzyna Henryk Sobiereiski. Po mszy św. w procesji uczestnicy uroczystości przeszli na Skwer Bohaterów Gminy Niechanowo, gdzie odsłonięto i poświęcono tablice upamiętniającą Bohaterów Powstania Wielkopolskiego z terenu Gminy Niechanowo.

Po odśpiewaniu Hymnu, głos zabrała przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej p. Grażyna Kozanecka, która przytoczyła słowa Henryka Sienkiewicza: "Naród się ostanie, gdy potomkom tradycje przekaże. Gdy pamięć o najbliższych ocalenie ostawi, to nie zginie pamięć o tych, co za ojczyznę polegli".

Radość z Niepodległej
Wydarzenia

Nie milkną echa po VII Balu Niepodległościowym, wyjątkowo zorganizowanym w Gnieźnie z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, którego organizatorami byli: wójt gminy Eugeniusz Zamiar, dyr. Szkoły Podstawowej Elżbieta Rzepecka-Roszak oraz pomysłodawczyni przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej Grażyna Kozanecka wraz z członkiniami.

Patronat nad Balem sprawował senator RP Robert Gaweł, który w pięknej scenerii wraz z Grażyną Kozanecką powitali przybyłych gości i wznieśli toast za Ojczyznę. Polonez o wzruszającej choreografii został wykonany przez młodzież z niechanowskiej Szkoły Podstawowej, pod opieką p. Anny Stefańskiej. Bal uświetnili znamienici goście, między innymi poseł RP Krzysztof Ostrowski, przew. Rady Powiatu Dariusz Igliński oraz proboszcz niechanowskiej parafii ks. kan. Andrzej Ziółkowski.

Niechanowo zawsze pamięta
Aktualności

W minioną niedzielę, 14 października, gmina Niechanowo w sposób szczególny uczciła 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. W kościele p.w. św. Jakuba Apostoła, który był wypełniony po brzegi wiernymi, odbył się wspaniały koncert zespołu "Anielskie głosy" z Ukrainy. Zespół przyjechał do Niechanowa na zaproszenie ks. kan. Andrzeja Ziółkowskiego, wójta gminy p. Eugeniusza Zamiara i p. Grażyny Kozaneckiej przewodniczącej Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej.

Soliści tarnopolskiej filharmonii w swoim repertuarze zaprezentowali utwory światowej klasyki oraz kilka ludowych piosenek. Niezwykły skład wysokich głosów (jeden sopran i trzy tenory) nadał kwartetowi niepowtarzalnego, kolorystycznego brzmienia. To była prawdziwa uczta dla ducha.

Zapraszamy na VII Bal Niepodległościowy
Ogłoszenia

Zaproszenie na VII Bal Niepodległościowy

Zapraszamy na koncert
Ogłoszenia

Zaproszenie na koncert

Grażyna Kozanecka - kandydatka do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego
Ogłoszenia

Grażyna Kozanecka - kandydatka do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego

Narodowe Czytanie 2018
Aktualności

W sobotę 8 września br. w niechanowskim klasycystycznym pałacu przy ul. Parkowej czytano "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, a także fragmenty utworów zaliczanych do kanonu polskiej literatury patriotycznej: "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, "Bogurodzicę", "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, "Mazowsze" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a także mickiewiczowskie "Dziady cz. III".

7. rocznica powstania Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej
Aktualności

7. rocznica powstania SRZN

Z Fundacją PZU po lekcjach - czas podsumowań
Z Fundacją PZU po lekcjach

Po całorocznych zmaganiach nadszedł czas na podsumowanie projektu "Z Fundacją PZU po lekcjach", realizowanego przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej i sfinansowanego ze środków Fundacji PZU. Projekt ten został opracowany przez Grażynę Kozanecką i Barbarę Jankowiak, a działania projektowe trwały od 1 września 2017 r. do 30 czerwca 2018 r. Celem projektu był udział w zajęciach dzieci i młodzieży z małych wsi, należących do gminy Niechanowo z utrudnionym dostępem do komunikacji.

Zajęcia organizowano w świetlicach wiejskich, w ich miejscu zamieszkania, w trakcie których uczestnicy mogli odkrywać swoje pasje i talenty, zdobywać w ciekawy sposób wiedzę praktyczną, spędzić atrakcyjnie i twórczo czas wolny, rozwijać swoją osobowość oraz wyposażyć się w umiejętność radzenia sobie w życiu i niesienia pomocy potrzebującym.

Wycieczka do Torunia
Z Fundacją PZU po lekcjach

W sobotę, 2 czerwca, grupa młodszych uczestników projektu "Z Fundacją PZU po lekcjach" realizowanego przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej była na wycieczce w Toruniu.

Pierwszym punktem programu był "Młyn Wiedzy". Jest to obiekt wyposażony w interaktywne ekspozycje. Misją toruńskiego centrum nauki jest pobudzanie kreatywności i inspirowanie odbiorcy do samodzielnych poszukiwań. Odejście od formuły: "patrz, ale nie dotykaj" na rzecz: "dotknij, sprawdź" umożliwiło dzieciom aktywne przyswojenie wiedzy o nauce, technice, przyrodzie i kulturze. Kolejną atrakcją było Muzeum Piernika, gdzie każdy mógł własnoręcznie przygotować ciasto, by później wypiec z niego toruńskie specjały.

Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Niechanowa.

Strona 1 z 21 1 2 3 4 > >>
***

Szukaj

Dołącz do nas na Facebooku

Nasi partnerzy

Gmina Niechanowo

Ziemia Gnieźnieńska

SP Niechanowo

Przedszkole Kajtek

Reklama

R.M.B. Usługi remontowo-budowlane Radek Mielcarek

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: Admin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu